Od czego zacząć poszukiwania sukni ślubnej?Jak w ogóle zacząć poszukiwania idealnej sukni ślubnej? Czy jeszcze przed pójściem do salonu trzeba znać krój, typ i materiał sukni? Jak przygotować się do tego szaleństwa zakupowego?

zakup sukni ślubnej

Czy warto oglądać suknie ślubne na Internecie?

Oczywiście zawsze warto zapoznać się z tym co aktualnie jest na topie oraz co jest oferowane w salonach. Da to nam pewien ogląd rynku sukien ślubnych i trochę przygotuje nas do tego, co możemy zastać na miejscu w salonie. Jednak należy pamiętać o kilku ważnych aspektach, aby potem uniknąć rozczarowania:
  • suknie ślubne na zdjęciach są specjalnie układane, przygotowywane, mają dopasowane oświetlenie i otoczenie (tło)
  • suknie ślubne są prezentowane na szczupłych i wysokich modelkach, które mają na nogach bardzo wysokie obcasy i czasem nawet stołek/podwyższenie (aby wyglądać smuklej)
  • zdjęcie jest statyczne, a modelka pozuje tak, by jak najlepiej oddać piękno sukni

Mając na uwadze powyższe, pamiętajmy, że to co zobaczymy na stronie danego salonu mody ślubnej, może nie przypominać tego co zobaczymy w nim na żywo. Dodatkowo – to co będzie zaprezentowane w salonie na manekinie, może całkowicie inaczej wyglądać na nas, w końcu każda z nas ma inną figurę i typ sylwetki. Dlatego też moja gorąca rada – nie zamykajcie się na jeden model wypatrzony na Internecie, bądźcie otwarte i przymierzajcie różne fasony, bo to co na zdjęciu może wyglądać na nic specjalnego, w przymierzalni może wywołać  efekt WOW!
Dla zaprezentowania na żywym przykładzie tego o czym mówię – poniżej moja suknia ślubna: wersja ze strony internetowej oraz z mojego ślubu:

 
moja suknia ślubna
Ja :)
moja suknia ślubna od tyłu
Ja :)
Suknia ślubna Mariko
Zdjęcie ze strony

Salony mody ślubnej

Najlepiej jest podejść do kilku salonów z modą ślubną, aby nabyć poglądu w czym nam dobrze i co nam się podoba. Uważam, że nawet gdy już w pierwszym sklepie znajdziemy tą jedną wymarzoną, warto mimo wszystko zapoznać się z ofertą innych salonów, aby uniknąć późniejszego rozczarowania. Mając w głowie obraz rynku, możemy utwierdzić się w naszej decyzji i uniknąć późniejszych rozterek. Chyba najgorszym, co może się zdarzyć jest żałowanie decyzji o wyborze sukni ślubnej na kilka dni przed ceremonią… Ponadto, w każdym salonie mody ślubnej możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego, panie ekspedientki zwykle zwracają uwagę na różne detale dotyczące naszej sylwetki, a także proponują różne rozwiązania.
Do salonu sukien ślubnych zwykle trzeba się zapisać z kilkudniowym wyprzedzeniem (czas może ulec zmianie w zależności od popularności salonu, okresu w roku czy dnia tygodnia).

wybór sukni ślubnej

Najlepszy strój do mierzenia sukni ślubnej

Rzecz z pozoru nieważna, a jednak bardzo istotna! Nie możesz przecież mierzyć sukni ślubnej w czerwonym biustonoszu, bo jeśli będzie prześwitywał spod delikatnej koronki to zepsuje cały urok sukni ślubnej! Najprawdopodobniej nie będziesz się mogła skupić na niczym innym i zapewne jej nie wybierzesz. Co więc mieć na uwadze:

  • biustonosz: biały, kremowy lub beżowy, najlepiej gładki (bez wypukłych koronek)
  • majtki: jasne figi z płaskimi szwami, bielizna laserowo cięta lub stringi – w przypadku gdy chcesz mierzyć suknie z dopasowanym dołem lepiej żeby nie rozpraszały się szwy bielizny
  • upięcie – jeśli planujesz mieć spięte do ślubu, tu także najlepiej je zepnij. Oczywiście nie musi to być kok taki jak w dniu ślubu, wystarczy kucyk. Generalnie chodzi o to, żeby nie zasłaniać włosami mierzonych sukien
  • jeśli planujesz jednodniowe turnee po salonach mody ślubnej najlepiej żeby Twoje ubranie i buty dało się szybko zdjąć i ubrać, aby nie tracić zbyt wiele cennego czasu na przebieranie.


wybieranie sukni ślubnej

Wszystkim poszukiwaczkom wymarzonej sukni ślubnej życzę powodzenia! Pamiętajcie, że nie ma takiego elementu w sukni ślubnej, którego nie dałoby się zmienić czy przerobić, a liczba salonów mody ślubnej jest praktycznie nieograniczona! J


Polecam również:
Niestandardowe porady na temat sukni ślubnych
Suknia z wyprzedaży - czy warto?

Komentarze

Popularne posty